Home
U našoj školi održano predavanje o ulozi školskoga psihologa

U našoj školi održano predavanje o ulozi školskoga psihologa

Jučer je psihologinja Krunoslava Marija Buntić održala zanimljivo predavanje o ulozi psihologa u školi. U osnovnoj školi psiholog radi kao stručni suradnik, dok u srednjim školama može imati i ulogu profesora. Djelovanje školskog psihologa uistinu je široko. Podrazumijeva rad s učenicima, roditeljima i nastavnicima, no središnja točka zasigurno su učenici. Ključnu ulogu pri upisu učenika u prvi razred školski psiholog ima u procjeni   učenikovih mogućnosti, a svim drugim učenicima psiholog je pomoć pri rješavanju svih oblika kognitivnih, emocionalnih i socijalnih problema. Nastavno osoblje uvelike se obradovalo angažmanu školskog psihologa jer je ovo put do postizanja optimalnog pa i maksimalnog u svakog učenika. Intenzivniji rad naše mlade kolegice s roditeljima i učenicima tek slijedi, stoga joj želimo puno sreće u daljnjem radu.