Home
4. NATJECANJE UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA “TOMISLAVGRAD U DOMOVINSKOM RATU”

4. NATJECANJE UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA “TOMISLAVGRAD U DOMOVINSKOM RATU”

Devetog svibnja 2024.godine održano je četvrto natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola naše općine od nazivom “Tomislavgrad u Domovinskom ratu”. natjecanje se simbolično održava 9. svibnja kao podsjećanje na zaustavljanje kolone tenkova JNA u Šujici, istog dana 1991. godine. Okupljanje je počelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen-obilježja za sve poginule i umrle hrvatske branitelje, nakon čega je natjecanje nastavljeno u dvorani KIC-a.

Natjecale su se ekipe po 5 učenika iz pet osnovnih, dvije srednje škole, te ekipa Matice hrvatske. Nakon tri kruga natjecanja gdje je svaki krug imao po deset pitanja, većina ekipa pokazala je zavidno znanje, ali ipak najbolje znanje i isti broj bodova pokazale su naša škola fra Mije Čuića i SSŠ Tomislavgrad. Uslijedio je dodatni krug pitanja u kojem su naši učenici bili još bolji i u ovom 4.tom natjecanju osvojili prvo mjesto, kao i prošle godine. Našu ekipu činili su učenici devetog razreda: Danijela Ćurić, Maja Čurčić, Petar Ćurić, Toma Čuić i Marijan Bagarić, pod vodstvom profesorice Anice Bagić.

Čestitamo svim sudionicima, posebno našim učenicima i njihovoj mentorici Anici.

foto: Mandino Selo/Anica Bagić