Home
Svečana dodjela nagrada najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola

Svečana dodjela nagrada najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola

Evo još jedan dokaz da se trud i rad itekako isplate. Naime dana 8.prosinca 2017. u Mostaru Federalno ministarstvo obrazovanja i znanosti nagradilo je diplomom i jednokratnom novčanom nagradom najbolje učenike osnovnih i srednjih škola Federacije BiH, iz svake županije po tri osnovnoškolca i tri srednjoškolca. Ove godine njih ukupno pedeset i četvero (54) . Nagrade su iznosile po 450 KM za osnovnoškolce i 550 KM za srednjoškolce. Među njima se ove godine našao i učenik Osnovne škole fra Mije Čuića Ante Spajić. Ante je učenik osmog razreda naše škole. Nagradu je zaslužio odličnim uspjehom kroz sve godine školovanja i odličnim rezultatima na natjecanjima “Sigurno u prometu”. Na ovim natjecanjima vodio ga je  i za njih pripremao naš nastavnik Darko Meštrović. Ante je osvajao brojne medalje na  županijskim i međužupanijskim natjecanjima kao i prvo mjesto na državnom natjecanju u Sarajevu koje ga je odvelo na europsko natjecanje u Republiku Češku gdje je predstavljao našu državu i pokazao odličan rezultat. Osim učenika priznanje su dobili i ravnatelji škola koje oni pohađaju. Na kraju svečanosti ministrica je svima čestitala i ustvrdila kako je posebno raduje činjenica da su među nadgrađenima učenici različitih talenata i vještina i da upravo u toj različitosti leži snaga i budućnost našeg društva.