Home
Posjet učenika Osnovne škole fra Mije Čuića Centru Nova nada

Posjet učenika Osnovne škole fra Mije Čuića Centru Nova nada

Međunarodni dan osoba s invaliditetom jučer je Danom otvorenih vrata obilježen u Centru za odgoj i obrazovanje djece s poteškoćama u razvoju Nova nada. Naši učenici također su sudjelovali u kreativnim radionicama dajući tako svoj doprinos obilježavanju ovoga dana, a svijest o važnosti i jednakopravnosti osoba s invaliditetom predočena im je u radu sa školskom pedagoginjom i psihologinjom koje su ovaj posjet inicirale i realizirale. Dostojanstvo, prihvaćenost, pristupačnost, poštivanje sposobnosti i slično univerzalne su vrijednosti kojima težimo svi, stoga ih valja poštivati i primjenjivati u društvenom okružju.  Lijep susret i novo iskustvo oplemenili su naše učenike pa se javila i želja za novim, budućim susretima i druženjima.