Home
Dani kruha

Dani kruha

Kao i svake godine i ovoga smo listopada u našim školama obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

U veselom i svečanom ozračju naglašena je vrijednost ovakvih susreta: “Tek kada nešto izgubiš, shvatiš njegovu vrijednost. I mi smo itekako osjetili ljepotu i vrijednost ovakvih susreta kada su nam zbog pandemije koronavirusa bili uskraćeni.”

Od najmlađih do najstarijih učenika, svi su doprinijeli ugođaju i potrudili se oko bogato ukrašenih stolova.

Djeca su zahvalnost za kruh i plodove zemlje izrazila prigodnim igrokazima i recitalima za koje su bili nagrađeni velikim pljeskom.

Naši svećenici fra Petar Drmić, fra Mladen Rozić, fra Vinko Kurevija i fra Jozo Radoš Đoka molitvom  i Božjom riječju zazvali su Božji blagoslov na sve donesene darove.

Duhovni plodovi ovoga susreta osjećali su se i u zajedničkome i radosnome blagovanju kruhova, kiflica, kolača i slastica koje su pripremile vrijedne ruke naših majki i baka bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našim školama.