Home
Posjet Vukovaru

Posjet Vukovaru

Učenici devetih razreda naše škole sudjelovali su u projektu „Posjet učenika završnih razreda iz BiH Vukovaru“.

Terenska nastava je trajala od 24. do 27. ožujka 2024. po dobro razrađenom planu koji je uključio posjet memorijalnim lokacijama Domovinskoga rata: Gradskom muzeju, Muzeju vučedolske kulture, crkvi sv. Filipa i Jakova, Spomen domu hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put- Put spasa, Memorijalnom groblju, Spomen domu Ovčara, masovnoj grobnici Ovčara, Vukovarskoj bolnici…

Na kraju su sudjelovali na predavanju u Školi mira i kvizu znanja za učenike 8 škola naše županije. Pobjednik kviza bila je OŠ Ivana Mažuranića iz Tomislavgrada.

Obogaćeni znanjem i gostoprimstvom domaćina, vratili su se kući bogatiji za jedno vrijedno iskustvo i zahvalni svima koji su ga osigurali.