Home
Obilježen Dan oralnog zdravlja i u našoj školi

Obilježen Dan oralnog zdravlja i u našoj školi

Svjetski se Dan oralnog zdravlja, s ciljem podizanja svijesti o važnosti pravilnog održavanja oralne higijene, obilježava 20. ožujka svake godine. Stoga je u  organizaciji Ministarstva zdravstva Federacije Bosne i Hercegovine uz svesrdnu podršku Stomatološke komore, organiziran edukativni obilazak svih prvašića naše općine. Naime, dr. stomatologije Ljiljana Radoš i stomatološka sestra Iva Bagarić ovih su dana marljivo obilazile sve tomislavgradske škole kako bi učenicima prvih razreda skrenule pozornost na veliku važnost čestog i pravilnog četkanja zubi jer oralno zdravlje izravno utječe na zdravlje cijelog organizma. Budući da se najraširenija dentalna bolest, zubni karijes, najčešće  javlja upravo kod djece, ovakve edukativne radionice su itekako potrebne i važne. Stoga se nadamo da će u budućnosti biti puno više ovakvih i sličnih predavanja i edukativnih radionica ne samo za prvašiće nego za sve učenike naših škola.