Home
Predavanje o pravilima ponašanja u slučajnu opasnosti, nesreća i katastrofa

Predavanje o pravilima ponašanja u slučajnu opasnosti, nesreća i katastrofa

Uprava civilne zaštite Hercegbosanske županije danas je u prostorijama naše škole održala predavanje o općim pravilima ponašanja u slučaju pojave prirodnih i drugih nesreća te važnosti preventivnog djelovanja u sustavu zaštite i ponašanja ljudi i materijalnih dobara. Potresi, požari, poplave, visoki snijeg i poledice, opasne kemikalije te upozorenje građanima za boravak u prirodi bile su teme ovog zanimljivog predavanja učenicima od petog do devetog razreda, a sve s ciljem prevencije u sustavu zaštite. Iznimno su važna osnovna pravila ponašanja svakog pojedinca u slučaju opasnosti, nesreće ili katastrofe, a pravila su zorno predočili današnji predavači našim učenicima. Učenici su pogledali prigodnu video projekciju i tako upoznali najčešće nepogode u našoj županiji, te način kako se ponašati u tim neželjenim situacijama.