Home
Anti Radošu dodijeljena likovna nagrada ‘Velikani hrvatske prošlosti’

Anti Radošu dodijeljena likovna nagrada ‘Velikani hrvatske prošlosti’

Kao što navode organizatori natječaja: mnogo puta tijekom školovanja djeca čuju izraz „umjetničko izražavanje“, iako ne znaju točno objasniti što je to. No djeca se, od kada prvi put ugledaju svijet, slučajno ili namjerno pokušavaju izraziti na svoj jedinstven način, komunicirajući tako s vanjskim svijetom, a istovremeno dijeleći svoj unutarnji svijet. Tome želi doprinijeti i likovni natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“ koji ima za cilj kroz različite likovne tehnike i motive poticati kreativnost djeteta, upoznati ga s prošlošću svoga naroda, razviti stav i doživljaj nacionalne pripadnosti te ga upoznati s kulturom i stvaranjem. Natječajem se prikazuju istaknute hrvatske ličnosti na zanimljiv način u obliku portreta. Svake se godine izmjenjuju istaknute ličnosti, svaka od njih na poseban je način doprinijela hrvatskoj povijesti, a djeci je uvijek zanimljivo otkrivati o njihovim životima.

Ovogodišnji likovni natječaj “Velikani hrvatske prošlosti” posebno je dotaknuo srca brojnih učenika, o čemu svjedoči impresivan broj od preko tisuću pristiglih radova. S posebnim entuzijazmom i kreativnošću, učenici i naše škole prihvatili su izazov slikanja portreta legendarnog hrvatskog košarkaša Dražena Petrovića, koristeći tehniku grataž. Ta tema, koja je omogućila djeci da istraže i odaju počast bogatoj hrvatskoj sportskoj baštini, pokazala se kao inspirativna i bliska našim učenicima. Tako je učenik 3. razreda PŠ Crvenice, nadareni matematičar i nogometaš HNK Tomislava, osvojio drugu nagradu. Čestitamo našem Anti na izvanrednom dostignuću! Njegov rad, koji prikazuje Dražena Petrovića oduševio je žiri svojom originalnošću i sposobnošću da prenese emociju ovog legendarnog sportaša. Ante je uspio ne samo oživjeti uspomenu na Dražena Petrovića, već i istaknuti svoju umjetničku vještinu, pokazujući kako se strast prema sportu može savršeno preliti u umjetničko izražavanje.

Više informacija o samom natječaju možete pročitati na stranici Osnovne škole Grigora Viteza, Zagreb

http://os-gviteza-zg.skole.hr/vijesti