Home
Vukovar svijetli i u našoj školi

Vukovar svijetli i u našoj školi

Vukovar je dokaz da se bol može voljeti. Ove godine obilježava se 30. obljetnica stradanja Vukovara i Škabrnje u Domovinskom ratu. Dani su ovo sjećanja na žrtve Domovinskoga rata, na one koji još uvijek duboko žive u hrvatskom narodu. I mi smo u svojoj školi odlučili obilježiti ovu obljetnicu dostojanstveno iskazujući počast onima koji su nesebično svoj život dali za slobodu svog naroda. Prigodan dokumentarni film, zvučni zapis Glavaševićeve Priče o gradu, učenički literarni i likovni radovi te prigodne domoljubne pjesme približile su nam Vukovar kao grad žrtve, patnje, plača, ali i ljubavi, hrabrosti i postojanosti. Kako kaže Siniša Glavašević: „Grad – to ste vi.“  Škabrnja i Vukovar simboli su patnje hrvatskoga naroda. Ovom prigodom šaljemo snažnu poruku poštovanja, suosjećanja i nade svima koji i danas pate za onima koje su izgubili u Domovinskom ratu stihovima: „Gore glavu, moja Hrvatska… sinove svoje ti ne zaboravi.“